Naujienos

Iš nacionalinio saugumo kursų – į diskusiją prezidentūroje

2021 12 13

Lietuvos karo akademija lapkritį pirmą kartą organizavo tokio formato nacionalinio saugumo ir gynybos kursus visuomenei – šįkart švietimo atstovams. Tarp kursų dalyvių – ir mokymo centro metodininkė, modulio saugus elgesys ekstremaliose situacijose mokytoja Toma Grabauskaitė. Trijų dienų mokymų metu pedagogė lankėsi Rūklos ir Gaižiūnų poligonuose, Druskininkų pasienio užkardoje, išklausė paskaitas nacionalinio saugumo, krašto gnybos, grėsmių nacionaliniam saugumui, rizikų valdymo temomis.

„Išsamiau susipažinusi su karių, pasieniečių, policininų bei šalies strateginės žvalgybos atstovų darbu ir šiandien mūsų šaliai kylančiais iššūkiais jaučiuosi drąsiau ir labiaus pasirengusi. Šalia mūsų, piliečių, – profesionalūs, pozityvūs ir narsūs tarnautojai, keliantis pasididžiavimą. Tiesa, ir pati tvirčiau susidėlioju prioritetus, galvodama apie savo pareigas valstybei, artimiesiems bei savo mokiniams,“ – teigia pedagogė. 

0001_prezidentura_1639401403-67a91e2fa2cbe900201aefe4a4168055.jpeg
Kursų darbotvarkę vainikavo apsilankymas prezidentūroje. Prezidentas susitikime su šių kursų dalyviais – švietimo srities atstovais – kalbėjosi apie pilietinio ir patriotinio ugdymo sistemos situaciją bei svarbą visuotinėje Lietuvos gynybos sistemoje. Renginio dalyviai taip pat diskutavo apie planuojamus pokyčius nacionalinio saugumo sistemoje dėl pilietinės valios stiprinimo.

T. Grabauskaitė prisimena: „Gavusi galimybę pasisakyti atkreipiau Prezidento, Švietimo, mokslo ir sporto bei Krašto apsaugos ministrų dėmesį, kad, nors kalbant apie pilietinį ugdymą visų akys dažniausia krypsta į istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojus, ranka rankon gali dirbti ir kiti pedagogai. Kaip pavyzdį pateikiau civilinės saugos programą, įgyvendinamą bendrajame, profesiniame ugdyme bei aukštosiose mokyklose, mat atnaujinus ir aktualizavus jos turinį, galime mokyti jaunimą ir suaugusius reikšmingų žinių bei įgūdžių ekstremalių situacijų atveju.“