Naujienos

10 priežasčių, kodėl verta rinktis profesinio mokymo centrą

2020 06 07


Abiturientams, ieškantiems kur tęsti mokslus baigus gimnaziją, parengėme 10 priežasčių sąrašą, kodėl verta rinktis profesinį mokymą. Jis tiks ne tik tiems, kurie tiksliai žino kuria kryptimi eiti, bet ir tiems, kurie dar tik svarsto, kokį karjeros kelią pasirinkti.  Profesinės mokymo programos paprastai trunka 1 metus, tad tai yra ir puikus sprendimas, pasitikrinti profesiją ar ji tinka, o įsitikinus - tvirtu žingsniu judėti į universitetą pasirinktu mokslo keliu.  Profesinis mokymas patrauklus dėl savo praktinio pobūdžio mokymo programų, kurios yra trumpos ir orientuotos į konkrečių profesinių įgūdžių įgijimą, tad kodėl dar verta rinktis profesinį mokymą?


0001_mokyklos_reklama-3_1591554533-f40d46f3b1a2e7025e579aea1e88f6a6.jpg
Nemokamas mokslas
 
Siekiantys įgyti pirmą kvalifikaciją arba persikvalifikuoti pirmą kartą, teikdami prašymą mokytis LAMA BPO sistemoje, gali pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą.
 
Galimybę mokytis nemokamai akcentuoja daugelis mokymo centro absolventų. 2019 m. žiniatinklio programuotojo kvalifikaciją įgijusi Alisa šią mokymo programą pasirinko norėdama išmokti kurti internetinius puslapius. Tačiau ji įsitikinus, jog verta mokytis jau vien todėl, kad čia yra galimybė mokytis nemokamai, kad  besimokydamas gali daugiau sužinoti kuriose srityse reikia gilinti savo žinias ir kaip po to savarankiškai tobulėti.
 
Profesija per vienerius metus

Profesinio mokymo tikslas – paruošti aukštos kvalifikacijos specialistus per maksimaliai trumpą laiką ir taip įgyvendinti verslo lūkestį kuo greičiau gauti darbo rinkoje labiausia geidžiamus darbuotojus. Baigusieji 12 klasių ir neturintys kvalifikacijos asmenys mokosi nuo 10 mėn. iki 2 m. O asmenys, siekiantys persikvalifikuoti, mokosi 8-10 mėn.
Štai absolventė Julija profesinio mokymo centre nusprendė mokytis dėl galimybės per trumpą laiką įgyti profesiją. „Nenorėjau mokytis 4 metų. Čia profesiją galima įgyti per vienerius metus, taip pat yra galimybė mokymąsi suderinti tiek su darbu, tiek ir su motinyste“, – džiaugėsi jauna mama.
 
Praktinis mokymas

70 procentų mokymosi laiko yra skiriama praktiniam mokymui(si) ir praktikai, tad ilgai "kalti" teorijos  neteks, nes laikas pamokose yra skiriamas praktinėms užduotims atlikti, praktiniams projektams įgyvendinti, darbui su inovatyvia įranga ar mokomaisiais stendais.
 
„Čia galima gauti maksimalų kiekį žinių bei praktikos per tikrai trumpą laiką“, – sako  žiniatinklio programuotoja Neda. Dėstytojai, jų atsidavimas ir noras perduoti savo turimas žinias bei parengti gerus specialistus ir konkrečios mokymo programos, kurios neišplėstos nereikalingais dalykais yra tai, dėl ko Neda rekomenduoja mokytis Vilniaus technologijų mokymo centre.
 
Praktika įmonėje

Norintys įgyti kvalifikaciją privalo atlikti praktiką įmonėje. Priklausomai nuo pasirinktos mokymo programos būtinas praktikos laikotarpis gali siekti nuo 3 savaičių iki 2 mėnesių.
 
Kiekvienas mokinys turi teisę ir galimybę profesinę karjerą pradėti kur kas anksčiau nei jo kolegos. Jei asmuo įsidarbina įmonėje pagal specialybę, yra galimybė mokymą organizuoti pameistrystės forma. Tai yra mokinys, darbdavys ir mokymo centras tokiu atveju pasirašo pameistrystės sutartį, kuri leidžia mokiniui dalį programos laikotarpio mokytis realioje darbo vietoje.
 
Profesija, atitinkanti darbo rinkos poreikius
 
Vilniaus technologijų mokymo centro mokiniai pagal profesiją įsidarbina dar praktikos metu arba nepraėjus 3 mėn. po kvalifikacijos įgijimo. Tai vienas iš aukščiausių rodiklių tarp Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. O dalies mokymo programų absolventų įsidarbinimo rodikliai siekia iki 100 %.

Viena tokių – metalo apdirbimo staklininko profesija, kurią 2019 m. įgijo Vidas. „Studijuodamas Vilniaus technologijų mokymo centre gavau tikrai geras galimybes išmokti metalo apdirbimo amato, tiek pačių studijų metu, tiek stažuotėse užsienyje, kas suteikė puikias galimybes surasti darbą šioje srityje.  Manau, kad su šia profesija rasti darbą nėra sudėtinga nes metalo apdirbimu užsiimančios įmonės labai ieško kvalifikuotų specialistų“, – sako Vidas, darbo pasiūlymą gavęs vos įgijęs kvalifikaciją.
 
Suprasdamas inžinerijoje atsiveriančias plačias profesines galimybes, rugsėjį mechatronikos pradėjo mokytis Arnoldas. Jis neslepia, kad profesiją pasirinko įvertinęs šios profesijos šviesias perspektyvas ir atsiveriančias platesnes darbo galimybes.
 
 IT sektorius – vienas sparčiausiai augančių Lietuvoje, kuriame nuolat pasiruošęs priimti naujus specialistus. Žiniatinklio programuotojo mokymo programą pasirinkęs Antonas sako, kad labiausiai jį Vilniaus technologijų mokymo centre žavi galimybė gauti  šiuo metu darbo rinkoje itin populiarių IT srities kompetencijų, Mokymo procese – daug praktikos, o tai yra svarbiausia norint įgyti reikiamų įgūdžių.
 
Praktikos užsienyje galimybės
 
Profesinio mokymo įstaigų mokiniai dalį profesinio mokymo programos gali  mokytis užsienio šalyse, taip pat jie turi galimybę dalyvauti profesinio meistriškumo konkursuose.

Vilniaus technologijų mokymo centre intensyviai vykdomos trumpalaikės ir ilgalaikės profesinės stažuotės, remiamos pagal „Erasmus+“ ir kitas programas. Trumpalaikių, 2–3 savaičių trukmės, ir ilgalaikių, 3 mėn. Stažuočių metu mokiniai įgyja naudingos patirties, susipažįsta su kitos šalies profesinio mokymo švietimo sistema ir gauna daugiau profesinių žinių, stiprina socialinius ir komunikacinius įgūdžius, augina profesinę motyvaciją, stiprina savęs kaip specialisto identitetą, susipažįsta su kitos šalies kultūra.

Elektrikas Ugnius įsitikinęs, kad  3 mėnesių praktika Slovėnijoje jam išėjo į naudą: „Jaučiuosi neblogai pritaikęs teorines žinias praktikoje. Išmokau keleto elektriko darbo gudrybių.  Daug ką ateityje galėsiu pritaikyti savo darbinėje veikloje“, – sako jis, o įgijęs kvalifikaciją vaikinas svarsto apie savo įmonės steigimą, kartu su keletu bendraminčių planuoja vykdyti veiklą pagal profesiją.
 
Stipendija ir socialinės garantijos
 
Kiekvienas pažangus profesinėje mokykloje besimokantysis gauna stipendiją. Gerai besimokantiems – ji didesnė. Pirmos kvalifikacijos siekiantiems pažangiems mokiniams skiriama stipendija, kurios dydis priklauso nuo mokymosi rezultatų – tai valstybės parama asmenims, besimokantiems profesijos. Stipendijos pervedamos į mokinių sąskaitas banke.
Visi Vilniaus technologijų mokymo centre besimokantieji gali gauti mokinio pažymėjimą, kuris suteikia viešojo transporto ir kitas lengvatas.

Ne Vilniaus mieste gyvenantiems mokiniams(gimnazijos klasių), kasdien važinėjantiems į užsiėmimus iki 40 km. atstumu mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu, taip pat gyvenantiems bendrabutyje bei savaitgaliais pas tėvus vykstantiems mokiniams Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka kompensuojamos kelionės išlaidos pagal pateiktus bilietus arba suteikiama nuolaida.

O besimokantieji, kurių amžius iki 24 m. ir turintys vaikų, turi teisę prašyti mokesčio už vaiko maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse sumažinimo 50 procentų.
 
 
Apgyvendinimas
 
Nenorintys važinėti ilgų atstumų – yra kviečiami apsigyventi mokymo centro naujai suremontuotame bendrabutyje. Jame yra virš 100 vietų. Mokiniai yra aprūpinami būtiniausiu inventoriumi, yra internetas, pamokų ruošos kambarys, sporto salė, virtuvės, dušai. Bendrabutyje vyksta stalo teniso turnyrai, įvairūs laisvalaikio ir kiti renginiai.  

Vietovėje, kur įsikūręs mokymo centro bendrabutis, sukurta patogi infrastruktūra. Mikrorajone yra išvystytas intensyvus viešojo transporto judėjimas, iš čia bendrabučio gyventojai gali sparčiai pasiekti autobusų ir traukinių stotis, o į miesto centrą galima nuvykti vos per penkias minutes.

Palanki mokymuisi aplinka ir profesionalūs dėstytojai
 
IT srities mokymo programose besimokanti Neda sako, kad ją mokymo centre labiausiai žavi dėstytojai, jų atsidavimas ir noras perduoti savo turimas žinias bei parengti gerus specialistus „labai žaviuosi VTMC dėstytojais, jų nuoširdžiu darbu. Tikrai per trumpą laiko tarpą suteikia daug žinių“, – sako ji. Nedai antrina ir inžinerijoje besimokantis Arnoldas:. „Čia man labai patinka gera atmosfera ir bendravimas tarp mokytojų ir mokinių“, – sako jis.

Pranašumas renkantis studijas aukštojoje mokykloje

Profesinio mokymo įstaigų  absolventai gali toliau mokytis universitetuose ir kolegijose. Mokiniams, profesinio mokymo įstaigą baigusiems su pagyrimu, stojant į universitetus pridedamas papildomas balas. Stojantiems į kolegijas papildomas balas skiriamas už vienų metų darbo stažą pagal profesinio mokymo įstaigoje įgytą kvalifikaciją.

Tačiau tai ne tik papildomi balai. Profesinių mokyklų absolventai įgyja pranašumą – jaučiasi tvirtesni už savo bendramokslius, nes jau ateina į studijas su tam tikru žinių bagažu.

Finansinių paslaugų teikėjo mokymo programos absolventė Deimantė visada žinojo, kad savo karjerą sies su finansais todėl tikslingai ieškojo mokymo programos, atitinkančios jos lūkesčius. „Čia mokomės visų operacijų, kurios yra atliekamos banke, mokytojai Vilniaus technologijų mokymo centre yra supratingi ir moko tik to, ko realiai reikės ateityje“, – pasakoja Deimantė, šiemet jau įstojusi toliau savo karjeros siekti į aukštąją mokyklą.
 

 Priėmimas vyksta LAMA BPO sistemoje. Prašymai teikiami internetu  www.profesinis.lamabpo.lt  nuo birželio 1 d.