Naujienos

Parodoje „Studijos 2020“ pristatytos Inžinerijos ir Kompiuterijos srities programos ir mokinių darbai

2020 02 14

Vasario 6–7 dienomis Vilniuje vyko Tarptautinė paroda „Studijos“. Joje pristatomas visas švietimo spektras – Lietuvos profesinio mokymo įstaigos, kolegijos ir universitetai, neformalus švietimas, tarptautinės studijų programos, kalbų kursai, teikiama aktuali informacija, susijusi su karjeros planavimu, skatinamas jaunimo verslumas, savanorystė.

Valstybės vadovų dėmesys

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius parodos atidarymo metu pasidžiaugė, kad prieš 18 metų turėjo progą pirmą kartą atidaryti Studijų parodą. „Kaip tada, taip ir šiemet ji padeda atverti vartus tiems, kurie tik pradeda savo studijų kelią, taip pat suteikia žinių tuo pasirinkimo keliu juos lydintiems mokytojams ir tėveliams. Dėkoju parodoje dalyvaujančioms profesinėms mokykloms, kolegijoms, universitetams, padedantiems rinktis, sužinoti, išmokti“, – atidarydamas parodą sakė ministras.

0001_2020-02-06-studijos-2020-4_1581682454-eef0246e27597b3c27f499f671f27189.jpg
O Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis palinkėjo visiems mugės dalyviams ir lankytojams gausybės įspūdžių, rasti bent keletą visiškai naujų ir patiems netikėtų sričių. Būtent čia visos galimybės atrasti, susipažinti, domėtis.

O siekiantiems atrasti kažką naujo išties buvo kur pasidairyti. Vilniaus technologijų mokymo centro atstovai laukė lankytojų kompiuterijos ir Inžinerinės pramonės ir energetikos stenduose.

Po renginio atidarymo Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius daug dėmesio skyrė ir profesiniam mokymui, įsikūrusiame 4-oje parodų salėje, užsukęs į Kompiuterijos stendą ministras negailėjo komplimentų. Su juo bendravusi būsimo žiniatinklio programuotoja Melana pripažino, kad Švietimo ministro vizitas Kompiuterijos stende jai buvo netikėtas ir privertė kiek sunerimti, tačiau vos pradėjus bendrauti mergina suprato, kad nebuvo ko nerimauti: „Labai malonus ir geranoriškas žmogus. Pasidalijo su mumis ir savo patirtimi susijusia su informacinių technologijų sritimi, kai dar tik pradėjo vystytis technologijos. Jis pasidžiaugė, kad vis daugėja merginų skaičius šitoje srityje“, - pasakoja Vilniaus technologijų mokymo centro mokinė.

Kvietė profesiją išbandyti gyvai

Stende „Kompiuterija“ parodos lankytojai galėjo sukti laimės ratą, o atsakę į nesudėtingą IT srities klausimą laimėti prizą. Čia buvo galima išbandyti piešimą grafinėmis plančetėmis, kuriomis galima ne tik piešti ir koreguoti savo piešinį, ir yra plačiai pritaikomos multimedijos srityje.

Programuoti siekiantys galėjo susipažinti su jau sukurtais besimokančiųjų projektiniais darbais, ir patiems pamėginti programuoti, parašyti kodo eilutę ir apskritai sužinoti, kaip atrodo programinis kodas, pasitikrinti ar pavyktų ir būtų įdomu visą dieną rašyti komandas kompiuteriui. Šia galimybe pasinaudojo didžiulis būrys parodos lankytojų.

Mėgstantys programuoti ir čia pat išvysti savo darbo rezultatus galėjo susipažinti su 3D spausdinimu: patys suprogramuoti įrenginio veiksmus, pasirinkti norimas atlikti komandas ir taip pasigaminti savo asmeninį suvenyrą. Taip pat eilė driekėsi ir norinčių pasigaminti suvenyrinį lipduką naudodamiesi reklaminės plėvelės kompiuterine pjaustykle, kuria buvo pristatyta kompiuterinio projektavimo programa.

Dar viena įspūdinga kompiuteriu valdoma technika – šviesų pultas. Prie jo taip pat buvo galima prisiliesti gyvai ir kartu su profesionalais sukonfigūruoti šviesas, kokios būna valdomos didžiuliuose renginiuose – visa programa rūpinosi 7 Lietuvos profesinio mokymo įstaigos.

Vilniaus technologijų mokymo centro atstovus taip pat buvo galima sutikti ir Inžinerinės pramonės ir energetikos stende. Kurie kvietė gyvai susipažinti su mikrovaldikliais, jų panaudojimu ir programavimu. Mikrovaldikliai yra naudojami daugumoje elektronikos prietaisų: nuo buitinių – šaldytuvų ar mikrobangų krosnelių, iki įmantrių robotų bei palydovų.

Ruošdamiesi parodai inžinerinės krypties mokiniai sukūrė kubą iš LED lempučių, 4x4x4 valdoma su poslinkio registrais (shift register 74hc595) ir programuojama mikrovaldiklio plokšte arduino uno.
 
Parodoje konsultavęs Ugnius pasakoja elektriko profesiją pasirinkęs, nes atrodė įdomi specialybė. O pradėjus mokytis per trumpą laiką įgijau gausybę žinių bei praktinių įgūdžių kurie dar labiau paskatino domėjimąsi šią sritimi. Labiausiai jam patinka sudėtingesnės schemos, variklių valdymas, elektronika. 
 
Trečius metus Mokymo centro dalyvavimą parodoje „Studijos“ koordinuojanti Plėtros skyriaus vedėja Milena Puchova džiaugiasi, kad organizuojant dalyvavimo parodoje veiklas vis dažniau į jas jungiasi ne tik mokytojai, bet ir mokiniai. Vieni konsultuoja, kiti kalbina, treti fotografuoja, kuria pristatomuosius filmus ir randa kaip kitaip prisidėti prie bendro tikslo.

„Džiugu, kad tarp jų yra ne tik jaunimo, kurie vidurinio išsilavinimo siekia kartu su profesija, bet į pristatymo veiklas drąsiai jungiasi ir suaugusieji, keičiantys kvalifikaciją, kuriems mokymasis profesinėje mokykloje yra nemažas  iššūkis. Tęstinio mokymo programose besimokantieji paprastai yra ir dirbantys, turintys šeimą ir tuo pačiu siekiantys naujos kvalifikacijos.  Tai, kad jie šiame įtemptame grafike randa laiko atstovauti ir mokymo centrui–mums yra didelis pasididžiavimas“ – sako M. Puchova.

Parodą „Studijos“ kasmet aplanko iki 30 tūkst. 9–12 klasių moksleivių, pedagogų, tėvų iš visos Lietuvos. Statistika rodo, kad apie 50 proc. moksleivių atvyksta iš Lietuvos mažesnių miestų ir regionų.

Daugiau renginio akimirkų galite pamatyti nuotraukų albumuose:

http://bit.ly/inzinerija2020

http://bit.ly/kompiuterija2020