Naujienos

Pristatyta „Women Go Tech“ mentorystės programa mokinėms ir absolventėms

2019 09 23

Vilniaus technologijų mokymo centro mokinėms pristatyta „Women Go Tech“ mentorystės ir konsultacijų programa. Tai pirmoji programa Lietuvoje, skirta merginoms ir moterims, siekiančioms karjeros technologijų sektoriuje. Dalyvavimas programoje padeda atrasti naujas galimybes, suteikia technologinių žinių ir skatina drąsiai siekti karjeros TECH srityje.

Rugsėjo 23 d. vykusio renginio metu apie „Women Go Tech“ ketvirtojo sezono programos atrankas papasakojo bendruomenės vadovė Ieva Sakalauskaitė ir programos vadovė Diana Česonytė, kvietusios Vilniaus technologijų mokymo centre susirinkusias mokines ir absolventes tapti programos dalimi ir pasidalino patarimais norinčioms aplikuoti.

D. Česonytė pristatydama programą ir jos tikslus informavo, jog šiuo metu IT rinkoje trūksta virš 13 tūkst. darbuotojų. „Čia yra erdvė naujiems talentams įsidarbinti ir atrasti save“, – sakė ji.

Inžinerijos statistika taip pat rodo naujų talentų poreikį: baigę aukštojo mokslo studijas  įsidarbina apie 50 proc. vyrų ir 30 proc. moterų. Profesinių mokyklų skaičiai dar mažiau džiugina – vyrų įsidarbina taip pat apie 50 proc. tačiau moterų – tik 10 proc. „Kur dingsta tos 40 proc. ir daugiau moterų, kurios baigusios mokslus neįgyvendina savo studijų realioje patirtyje?“, –reiškė susirūpinimą D. Česonytė. – „Erdvė yra didelė – poreikis didžiulis, tad tos, kurios nori, gali tikrai daug pasiekti ir įgyvendinti savo svajones“, - sakė ji, pristatydama  galimybes, kaip spręsti šį talentų trūkumą.

0001_71205497_1369442663206220_6835283182766522368_o_1570022797-7fdf784fc1a54f430ab3b0b2ef871f56.jpg

Pagrindinis programos tikslas – prisidėti prie moterų ir merginų sėkmės istorijų. Tai yra pokyčių istorijos ,kuomet moterys nebuvusios technologijų srityje įsidarbina joje arba dirbdama siekia aukštesnės pozicijos ir pasiekia šio pokyčio arba įkuria savo technologijų startuolį. „Women Go Tech“ komanda yra užsibrėžusi savo veiklos pasiekimuose turėti 500 tokių istorijų iki 2021 m.

Šiuo metu yra 120 pokyčio istorijų. Iš pirmojo ir antrojo sezono, trečiojo sezono pokyčiai dar nėra suskaičiuoti, nes per pirmuosius metus merginos dar tik išsigrynina kur nori ir kaip turi patobulėti, o per antruosius jau pradeda aktyviai darbintis ar kilti karjeros laiptais. „Taigi, trečiojo sezono istorijos bus skaičiuojamos dar po metų“, - sakė programos vadovė.

„Mes nedarome mokymų nuo A iki Z, Mūsų tikslas nėra jūsų išmokyti programuoti, tam yra mokyklos, galite mokytis čia, Vilniaus technologijų mokymo centre, Akademija.IT, Tačiau „Woman Go Tech“ tikslas padėti suprasti ko trūksta ar ką turiu įgyti papildomai, kad galėčiau dirbti šioje srityje.“, – sakė D. Česonytė.

Ji supažindino, kad pernai metais iš beveik 800 kandidačių buvo atrinktos dalyvauti 135 merginos. „Skaičiai atrodo dideli, tačiau praktika rodo, kad tos, kurios nori ir žino, ko nori – tikrai praeina atrankas ir numatyti kriterijai joms tikrai nebūna baisūs“, – motyvavo D. Česonytė, informuodama, kad šiais metais yra planuojama atrinkti 200 merginų.

 „Woman go tech“ bendruomenės vadovė Ieva Sakalauskaitė pristatydama programos ketvirtojo sezono naujoves pasakojo, kad kiekvienais metais į programą yra pridedama vis kažkas naujo –merginų daugėja, ekspertų daugėja, taip pat ir sričių, tad ir programa tobulėja. „Pernai metais merginos galėjo pretenduoti į 3 platesnius srautus. Šiais metais kandidatės galės rinktis vieną iš net 10-ies srautų: Front-end engineering;Back-end engineering;Mobile engineering; Quality Assurance; User experience/User Interface (UX/UI); Business and data analysis; Product development;Project management; Engineering;Building a startup. Praėjusios atranką dalyvės gaus ne tik profesionalių mentorių pagalbą, bet ir kasmėnesines TECH turinio sesijas pasirinktame sraute“, - pasakojo ji.

Taigi, ką gi reikia daryti norint praeiti atranką? „Be visų įprastinių klausimų mes turime labai svarbų klausimą – apie jūsų motyvaciją prisijungti prie programos – tai yra pagrindinis kriterijus. Šiais metais mes taip pat prašome šiek tiek parodyti kaip jūsų motyvacija pasireiškia realiame gyvenime – ką jūs jau padarėte norėdamos aplikuoti į vieną ar kitą srautą“, – pasakojo I. Sakalauskaitė. Pasak jos, tai galėtų būti įvairūs on-line kursai, ar mokymai programavimo įvairiose mokyklose. „Manau, kad daug iš jūsų mokosi čia, Šiame mokymo centre, – tai jau yra jūsų pirmasis žingsnis į Technologijų sritį ir mes tikrai labai į tai atsižvelgiame“ – susirinkusias Vilniaus technologijų mokymo centro mokines drąsino „Woman Go Tech“ bendruomenės vadovė.

Su renginio dalyvėmis patirtimi dalyvaujant „Woman Go Tech“ programoje pasidalijo ir programos alumnė, Vilniaus technologijų mokymo centre mokslus krimtusi žiniatinklio programuotoja Eglė Predkelytė: „Aš keičiau sritį iš vadybos į programavimą. Mano darbas tuo metu manęs nedžiugino. Norėjosi kažko naujo – norėjosi žinių, buvo atsiradęs noras mokytis“, - pasakojo ji. Sakė nežinojusi ko tiksliai nori, tačiau tuo metu žiniasklaidoje visi kalbėjo apie IT progresą, kad trūksta žmonių ir jų truks. Tad Eglė nusprendė pabandyti.

„Nežinojau ar man patiks, nenorėjau mokėti už kursus, todėl susiradau nemokamai – čia, Vilniaus technologijų mokymo centre“, – pasakojo ji, įstojusi mokytis Java programavimo. Mokslai merginai buvo labai įdomus, tačiau ir intensyvus. Nusprendusi keisti savo profesinį gyvenimą Eglė tuo metu ir dirbo, ir vakarais ėjo mokytis: „Buvo tikrai labai sunku, bet turėjau labai didelį norą ir motyvaciją. Todėl viskas nuo jūsų ir priklauso, kiek norite ir kiek turite motyvacijos“, – sakė susirinkusioms merginoms ji. – „Taigi, po mokymų aš susiradau praktiką, nes mokymo programoje ji yra numatyta, suradusi praktiką pradėjau kaip ir dirbti, daugiau žinių įgavau ir tuo pačiu daugiau pasitikėjimo. ir šiuo metu dirbu IT srityje“, – savo karjeros kelią papasakojo E. Predkelytė

Tik pradėjusi mokytis ji atrado skelbimą, kuriame skelbiama, kad galima pildyti anketą ir patekti į  programą. „Aš visiškai nieko nežinojau, nieko nesupratau, maniau, jog ši programa jau IT pažengusioms merginoms, o aš tokia žalia dar tik pažindinuosi kas yra tas programavimas. Taigi, mano draugė, kuri jau savarankiškai taip pat pakeitė sritį – tapo programuotoja iš politikos mokslų mane paskatino užpildyti paraišką. Aš užpildžiusi visiškai nieko nesitikėjusi – užpildžiau ir patekau. Net neįsivaizdavau kas čia per programa buvo pats pirmas sezonas“, – prisimena ji.

Eglė pasakoja, jog jai labai pagelbėjo ši programa keičiant profesiją. „Visa bendruomenė labai padėjo, nes nebuvai vienas, žinojai, kad yra viena mergina, kita mergina, norinti keisti sritį ar toliau tobulėti, taip pat mano mentorius buvo labai puikus, mane palaikė. Pradžioje buvo tikrai nedrąsu, bet jis mane labai palaikė visą šitą kelią ir dabar esu kur esu“, – šypsojosi mergina.

Pasak jos, keičiant sritį viskas atrodė sunku, bet tuo metu labiausiai pagelbėjo tai, kad ji neturėjo susikūrusi iliuzijos, kaip viskas turėtų būti ar kaip turėtų programuoti žmogus. „Aš tiesiog ėjau bandyti ir bandžiau. Tiesiog reikia neturėti kažkokio įsivaizdavimo ir bandyt, bandyt, bandyt ir tada turbūt galima pamatyti ar tau tai patinka“, – sakė E. Predkelytė, pabrėždama, kad  vienas svarbiausių veiksnių keičiant sritį yra tai, kad veikla turi tau patikti jeigu gali pamėginti ir tau nepatiks tai nieko turbūt nebus.

Dabar ji dirba programavimo srityje – ten kur ir norėjo jos darbe – daugybė skirtingų projektų. Toks dinamiškas darbas, kaip ji sako, skatina visada mokytis kažko naujo. „Woman go tech“ programa merginai padėjo psichologiškai jaustis stipresnei siekiant tikslo, suteikė palaikymo, ir suteikė jausmą, kad esi ne vienas savo tikslo siekimo etape.

Atranka vyksta iki spalio 6 d. Paraišką gali pildyti svetainėje www.womengotech.lt.

Kviečiame peržvelgti įamžintas renginio akimirkas. Už nuotraukas dėkojame profesijos mokytojai Gretai Grigelionytei.