Naujienos

Vyko kompiuterinių žaidimų kūrimo dirbtuvės: Ko išmokome?

2022 05 19

Šį pavasarį Vilniaus technologijų mokymo centre (VTMC) tris dienas vyko kompiuterinių žaidimų kūrimo dirbtuvės, kurias vedė žaidimų kūrėjai Mantas ir Robertas iš įmonės „Unity“.

Šių dirbtuvių metu dalyviais susipažino su žaidimų kūrimo specifika ir patys praktiškai prisilietė prie žaidimų kūrimo technologijos!

Robertas atkleidžia: „Pirmas dvi dienas daugiau dirbome kartu su mūsų pagalba ir instrukcijomis,  jų metu  visiems daugiau mažiau pavyko padaryti nedidelį žaidimuką. Paskutinę dieną daugiau laiko buvo skiriama darbui patiems - vieni bandė tobulinti per pirmas dvi dienas sukurtą žaidimą, kiti bandė savarankiškai kurti naujus nedidelius žaidimukus, tik su mūsų pagalba, jei iškildavo kokios problemoms“, - sakė jis.

Mentoriai džiaugiasi, jog jiems visai neblogai pavyko duoti gerą įžangą į „Unity“ įrankį. „Baigiantis dirbtuvėms, keli mokiniai minėjo, kad po tų 3-jų dienų daug geriau supranta, kaip atrodo žaidimo kūrimo procesas ir kaip reikėtų judėti toliau norint ties tuo dirbti“.

0001_iliustracija-2_1652782629-9c7d49571367663a375f6d3362568ab7.png
Mentoriai pasidalino su mokiniais visa medžiaga, kurią turėjo pasiruošę, tad mokiniai turės viską ko reikia, jei norėtų toliau kurti žaidimus su „Udemy“ įrankiu.

„Udemy“ yra daugiaplatformis žaidimų kūrimo įrankis. Plačiai naudojamas žaidimų kūrimo industrijoje tiek nepriklausomų žaidimo kūrėjų, tiek didelių ir sėkmingų žaidimo studijų.

Kompiuterinių žaidimų kūrimo dirbtuvių dalyvis, būsimasis Java programuotojas Julius dalijasi savo įspūdžiais: „Dirbtuvės man asmeniškai labai buvo įdomios. Išmokau kaip galima paprastai ir gana greitai sukurti ganėtinai įvairius žaidimus „Udemy“ žaidimų variklio pagalba. Patiko ir mokytojai. Buvo paslaugūs, padėjo su iškilusiomis problemomis, ypač paskutiniąją dieną, kada pradėjau kurti savo idėjos žaidimą“.

Kita dalyvė, Janina pasakoja: „Tikrai naudingos buvo žaidimų dirbtuvės, sukūrėme du veikiančius žaidimus, praktikoje išbandėme, kaip veikia suprogramuoti skriptai, animacinius bei artistinius efektus. Labai dėmesingi lektoriai, jų dėka pavyko pasiekti numatytus rezultatus. O žaidimų kūrimo metu lydėjo gera nuotaika“.

Šios dirbtuvės - tai medijų raštingumo projekto ,,Dideli maži ekranai”, kuriame dalyvaujame, dalis. Jį organizuoja medijų edukacijos centras ,,Meno Avilys” kartu su Britų taryba.